درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 605609
رتبه:1
376
1805
834
11176
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

انواع کلاس خودرو قسمت سوم : خودروهای Crook ، Roadster ، Targatop و Spyder

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 63
خودرو ها از نظر شکل ظاهری ، ابعاد ، اندازه ، کاربرد و ... کلاس بندی یا طبقه بندی می شوند. برخی از این کلاس ها استاندارد بوده و تمامی دنیا با این استانداردها آشنا هستند و بر اساس آنها طراحی خودرو را انجام می دهند و برخی نیز کلاس های ترکیبی هستند که همانطور که از نامشان هم پیداست از ترکیب کردن چند کلاس مختلف خودرو حاصل می شوند. بصورت کلی خودروهای سواری یا همان ماشین های شخصی به هشت کلاس اصلی طبقه بندی می شوند که کلاس های Sedan ، Coupe ، Cabriolet یا Convertible ، Fastback ، SUV ، Hatchback ، Station و MPV در این طبقه بندی اصلی قرار می گیرند.

بنابراین با توجه به تعاریف گفته شده هیچکدام از کلاس هایی که در این مطلب می خوانید جزو کلاس های اصلی خودرو محسوب نمی شوند اما تقریبا همه این کلاس ها زیرمجموعه کلاس خودروهای Convertible یا Cabriolet هستند که در ادامه تفاوت های جزئی که بین هر کدام وجود دارند را به شما معرفی می کنیم .اساسا هر خودرویی که دارای سقف انتخابی باشد ، یعنی بصورت دلخواه بتوانیم برای آن سقف قرار بدهیم یا ندهیم در دسته بندی خودروهای Convertible یا Cabriolet قرار می گیرند . نکته اینجاست که نوع سقف و مکانیزم باز و بسته شدن و از طرفی جنس ماده ای که سقف متحرک از آن درست شده است مشخص می کند که نوع کلاس دقیق خودرو چه چیزی است .

خودرو روداستر و کانورتیبل چیست


از میان خودروهای فاقد سقف ثابت می توانیم به Roadster ( رودستر ) و Crook ( کروک ) اشاره کنیم . Roadster به خودرویی گفته می شود که فاقد سقف ثابت است و حداکثر ظرفیت مسافر آن 2 نفر است . Roadster ها تقریبا شبیه به خودورهای Crook هستند با ایت تفاوت که فقط یک ردیف صندلی دارند و از طرفی کروک ها نیز دارای دو نوع سقف جمع شوند هستند که از یکی به عنوان Soft Top ( چرم نرم ) و از یکی به عنوان Hard Top ( سقف فلزی یا کامپوزیتی ) نام برده می شود. Spyder ها گونه بسیار تخصصی در این حوزه هستند که معمولا بصورت بسیار Sport و ورزشی لوکس طراحی می شوند و اکثر آنها سقف چرمی دارند.

نوع خاصی از Convertible ها وجود دارد که به عنوان تارگاتاپ ( Targa Top ) معرفی می شود ، این واژه و این طراحی صرفا مختص خودروهای اسپرت شرکت Porche است و کلاسی اختصاصی برای این شرکت محسوب می شود. در انتها برای اینکه پیچیدگی های تفاوتی بین این محصولات برای شما عجیب و غریب نشود یک تعریف ساده تر برای شما داریم : اگر خودرو دارای سقف بازشونده باشد و این سقف فلزی باشد و البته خودرو نیز 4 نفره باشد شما یک Convertible دارید ، اگر همه این شرایط را داشته باشد اما سقف از جنس چرم یا پارچه باشد به آن Cabriolet گفته می شود. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره خودرو و مکانیک وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان
1 انواع کلاس خودرو قسمت اول : خودرو های سدان ( Sedan ) یا سالن ( Saloon )
2 انواع کلاس خودرو قسمت دوم : خودرو های کوپه یا Coupe
3 انواع کلاس خودرو قسمت سوم : خودروهای Crook ، Roadster ، Targatop و Spyder
4 انواع کلاس خودرو قسمت چهارم : خودرو های فست بک یا Fastback ( Sportback یا Aeroback )
5 انواع کلاس خودرو قسمت پنجم : خودرو های هاچبک یا Hatchback
6 انواع کلاس خودرو قسمت ششم : خودرو های کابریولت ( Cabriolet ) یا کانورتیبل ( Convertible)
7 انواع کلاس خودرو قسمت هفتم : خودرو های شاسی بلند یا SUV
8 انواع کلاس خودرو قسمت هشتم : خودرو های چند منظوره یا MPV
9 انواع کلاس خودرو قسمت نهم : خودرو های ون ( VAN ) و مینی ون ( Minivan ) و میکرو ون ( Microvan)
10 انواع کلاس خودرو قسمت دهم : خودرو های اسپورت ( Sport Cars )
11 انواع کلاس های خودرو قسمت یازدهم : خودرو های عضلانی یا Muscle Car
12 انواع کلاس های خودرو قسمت دوازدهم : خودرو های استیشن ( Station ) و واگن استیشن ( Station Wagon )
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید