درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 605609
رتبه:1
376
1805
834
11176
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

محدوده وزنی استاندارد انواع خودروی شخصی در دنیا

تاریخ 8 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 58
این اولین مطلب در خصوص خودرو در جزیره خودرو یا همان ماشین وب سایت Tosinso.com است و امیدوارم آغازی برای یک شروع توفانی باشد. اما اصل مطلب این است که همه روزه در خیابان و جاده ها شاهد عبور و مرور هزاران خودرو هستیم که شکل ها و اندازه ها و رنگ های مختلفی دارند و تنوع در این حوزه بسیار زیاد است اما به عنوان یک شهروند و نه یک متخصص شما بهتر است تفاوت خودروها را از همدیگر درک کنید. در واقع خودرو یا همان ماشینی که شما سوار می شوید از لحاظ استایل یا سبک ، از لحاظ اندازه ، از لحاظ ظرفیت و ... با همدیگر تفاوت دارند. اما مهمترین چیزی که مردم از تفاوت بین خودروهای شخصی به سادگی متوجه می شوند استایل یا سبک خودرو است .

استاندارد وزن خودرو


فقط این موضوع را فراموش نکنید که وقتی خودروهای مختلف را از لحاظ سبک یا Style طبقه بندی می کنیم احتمال این وجود دارد که یک خودرو در بیشتر از یک طبقه بندی قرار بگیرد. در لفظ ساده خودرو یا ماشین به وسیله ای گفته می شوند که بتواند مسافران را جابجا کند ، اما اگر کمی تخصصی تر صحبت کنیم واژه خودرو یا Car به وسیله ای گفته می شود که در وهله اول موتوری باشد و در وهله دوم حداقل دارای 4 چرخ باشد ، خودروها را می توان در قالب شکل ، اندازه ، ابزار یا Option ، ظاهر و ... نیز طبقه بندی و بین آنها تمایز ایجاد کرد ، اما در سطوح استاندارد در شرکت های تولید کننده خودرو در دنیا مهمترین فاکتور تمایز بین خودروها میزان وزن خودرو است و این یعنی می توانیم در وهله اول خودروها را به دسته بندی های وزنی زیر طبقه بندی کنیم :

  1. خودروهای با محدوده وزن زیر 1133 کیلو ( اندازه خودروهای بسیار جمع و جور یا SubCompact)
  2. خودروهای با محدوده وزنی بین 1133 کیلوگرم تا 1360 کیلوگرم ( اندازه خودروهای جمع و جور یا Compact )
  3. خودروهایی با محدوده وزنی بین 1360 کیلوگرم تا 1587 کیلوگرم ( اندازه خودروهای متوسط یا Medium Size )
  4. خودروهایی با محدوده وزنی بیشتر از 1587 کیلوگرم ( اندازه خودروهای Full یا کامل )

خوب بنابراین بر اساس استانداردهای گفته شده پراید با وزن 850 کیلوگرم یک خودروی بسیار جمع و جور محسوب می شود و معمولا چنین خودروهایی خودروهای محدود به محدوده شهر هستند و برای مسافرت های بین شهری استفاده نمی شوند. از طرفی به این نکته توجه کنید که منظور از وزن خودرو ، وزنی است که در زمان نبودن مسافر در نظر گرفته می شود به قول بازاری ها خودروی خالص بدون ناقصی یعنی سوخت و روغن و آب و ... از وزن خودرو بایستی کم شده باشد. اما طبیعتا طبقه بندی بالا برای همه خودروها قشنگ نیست چون اینطور تصور می شود که پراید هم خودرو است !! گذشته از شوخی ما انواع استاندارد دیگر خودرو را از نظر Style یا ظاهر نیز داریم که در مطالب دیگر در car.tosinso.com به معرفی تک تک آنها خواهیم پرداخت .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره خودرو و مکانیک وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید